O tom, zda jde poezie přenést na jeviště, se jelo 10. ledna do Městského divadla Kladno přesvědčit sedm tříd vyššího gymnázia.
V 11 hodin již všichni seděli elegantně oblečeni v hledišti a nedočkavě čekali na začátek představení Romance pro křídlovku.
Jak z názvu vyplývá, jednalo se o adaptaci stejnojmenné knížky Františka Hrubína. Před začátkem představení představil žákům titul Jaroslav Slánský, umělecký šéf divadla.

Kombinace milého úvodu a vkusně zrekonstruovaného divadelního sálu dokázala všechny příjemně naladit. Již úvodní píseň vtáhla žáky do děje. Zajímavé zpracování a vývoj děje udržely pozornost všech až do konce.
Ti, kteří básnickou skladbu četli, byli nadšeni, že režisér Miroslav Hanuš zvládl přenést atmosféru knížky na jeviště. Všechny zaujala postava dědečka, kterou ztvárnil Vlastimil Čaněk. Herci svými skvělými výkony dojali i rozveselili.
Ačkoli příběh skončil pochmurně, smrtí dvou blízkých lidí hlavního hrdiny, všichni opouštěli divadlo s pozitivními pocity.
Alžběta Veliká (3. A), Julie Wohanková (oktáva)