O_Africe_13
Ve středu 1.března měli žáci primy a sekundy možnost dozvědět se mnoho zajímavého o Africe. Přivítali jsme totiž Ing.,Bc. Renatu Rokůskovou, výkonnou ředitelku společnosti Shine Bean.

Tato společnost působí v oblasti mezinárodní humanitární a rozvojové spolupráce. Pomáhá především v Keni. U nás šíří povědomí o problematice méně rozvinutých zemí ve školách i mezi veřejností.
Naši studenti se pomocí fotografií vydali do africké přírody, poznali kulturní i sociální pestrost Keni, vyzkoušeli si běžné africké sandály či masajský oděv. Zároveň měli možnost nahlédnout do života lidí, kteří jsou ohrožováni nebezpečnými nemocemi a nemají přístup k potřebné lékařské péči. Také se hodně zajímali o to, jak funguje africká škola.
Program byl pro naše žáky určitě přínosný, neboť jim zprostředkoval nové znalosti, ale především je inspiroval k zamyšlení.
Hana Knížková