Ve středu 8. listopadu 2017 Kulturní zařízení města Slaného a Vlastivědné muzeum v Slaném uspořádaly ve spolupráci s naším gymnáziem v aule filmový minifestival na téma „(Ne)lidská práva v Koreji a Číně“. Festivalu se zúčastnila většina studentů vyššího gymnázia.
Po krátkém úvodu jsme zhlédli slovenský dokumentární film z roku 2016 „Okhwan’s Mission Impossible“, který pojednával o korejském právníkovi, cyklistovi, naivním snílkovi a zapáleném aktivistovi, jenž se rozhodl projezdit na kole celý svět s cílem upozornit na rozdělení vlastní země nesmyslnou hranicí mezi Severní a Jižní Koreou.

Následovala krátká přestávka, po které ředitel Vlastivědného muzea v Slaném Mgr. Jan Čečrdle uvedl kanadský dokumentární film z roku 2014 „Člověk na prodej“, ve kterém se tvůrci snažili jít po stopách ilegálního obchodu s lidskými orgány v Číně a došli k děsivým poznatkům.
Oba filmy byly velice podnětné a věřím, že o nich budou studenti přemýšlet a uvažovat i v širších souvislostech. Minifestival se nám velice líbil a doufáme, že brzy bude další.
Milan Dundr

Joomla templates by a4joomla