Meissen 2019_1
Dne 27. dubna se studenti, kteří nechtěli trávit víkend doma, vydali na výlet do míšeňské porcelánky a za nákupy do Drážďan. Sraz jsme měli v půl osmé na lovosickém nádraží, kde nám učitelé zakoupili jízdenku Elbe – Labe a my mohli vyrazit na putování po Sasku.

Cestou jsme obdivovali okolní krajinu a po dvou přestupech jsme kolem půl jedenácté vystoupili na nádraží v Míšni a po krátkém bloudění dorazili do nejstarší porcelánky v Evropě.
Ihned po vstupu do areálu porcelánky jsme si mohli vytvořit vlastní výrobek z keramické hlíny. Viděli jsme jak proces výroby, tak i malování porcelánu. Prohlídka byla zajímavá, jen ty ceny nás trochu udivily. Někteří z nás navštívili i Muzeum míšeňského porcelánu.
Po dvouhodinové zastávce v Míšni jsme pokračovali do Drážďan. Někteří z nás se vydali s učiteli na okružní procházku po největších pamětihodnostech saské metropole, ostatní ihned zaútočili na obchodní centra. Čtyři hodiny strávené v Drážďanech rychle utekly, a tak jsme již o půl šesté mohli zamířit na vlakové nádraží a vydat se na zpáteční cestu do Lovosic. Tam na nás již čekali rodiče a my jim mohli začít vyprávět zážitky z nevšední soboty. Za pouhých sto korun jich bylo opravdu hodně.

Tereza Novotná, kvarta

Joomla templates by a4joomla