DSC_2166

Letošní slánskou plesovou sezónu roku  2020 zahájil maturitní ples třídy 4.B  Gymnázia Václava Beneše Třebízského v Slaném. Ples se konal 10. ledna 2020 v Městském centru Grand od 19 hodin. Maturanti si jako  téma svého plesu vybrali  atmosféru dvacátých let 20. století, kterou zachytil  v románu Velký Gatsby americký spisovatel Francis Scott Fitzgerald.

Večer byl oficiálně zahájen proslovem ředitele gymnázia Milana  Dundra v půl osmé večer.  Po projevu přišel na řadu nástup maturantů, který byl spojen  s   předtančením. Po nástupu se  22  maturantů seřadilo kolem červeného koberce a jeden po druhém byli ošerpováni třídním učitelem Zdeňkem Víškem. Celým večerem hosty prováděl moderátor a tanečník Michal Padevět, jenž při šerpování pronesl o každém maturantovi  několik slov. Následovalo focení, proslov maturantů, rozdání květin a slavnostní přípitek. O doprovodný program se postaraly taneční skupiny KL Bboys a New Style Hustle.
Od 21 hodin  hrála kapela No Headache. K prvnímu tanci maturanti tradičně vyzvali své profesory a profesorky. Poté si studenti zatančili s rodiči a partnery a dále si užívali volnou zábavu.
Po volné zábavě následoval zlatý déšť  a musíme podotknout, že byl opravdu zlatý -  možná až papírový.  Celý večer měli hosté možnost zakoupit si lístky do tomboly, která byla velmi bohatá. Nevýherní lístky putovaly pak do slovování a hlavní ceny byly vyhlášeny před půlnocí. Hosté mohli vyhrát například  hokejový  dres podepsaný  Jaromírem  Jágrem nebo pobyt na horách.
Posledním bodem programu, po nezbytném odšerpování,  bylo půlnoční překvapení, ve kterém studentky a  studenti  4. B  pobavili přítomné hosty několika vtipnými  scénkami. O další   zábavu se postaral Dj Peetflue, jenž  roztančil celý sál.
I přes počáteční zmatky se nakonec vše povedlo a všichni jsme si náš maturitní ples velmi užili. Kdyby to šlo, hned bych si tento večer zopakovala,“  pronesla jedna  z  maturantek.
Tímto bychom ještě jednou chtěli poděkovat všem, kteří na náš ples přišli. Velké díky patří také profesorům a  profesorkám, kteří nám s přípravou plesu   pomáhali,    a také sponzorům, bez kterých by byla realizace  našeho maturitního plesu velmi obtížná.
Za třídu 4.B Kristýna Tůmová