Ve  čtvrtek   16. ledna   se    6   našich     žáků     zúčastnilo okresního kola dějepisné olympiády, které se konalo   na 12. ZŠ Kladno. Tématem    letošního           49. ročníku     bylo: „ Dlouhé století se loučí (1880-1920)". Velkou novinkou bylo zařazení II. kategorie pro střední školy, v které  nás reprezentovali Andrej Ševic  a  Jan Hrdlička ze septimy a Radek Plašil  ze 4.B. V konkurenci tří škol a 9 soutěžících jsme velmi pěkně zabodovali.

Andrej Ševic si „dovolil"  ztratit 4 body a stal se suverénním vítězem okresního kola. Honza Hrdlička se  umístil na 4. místě a v těsném závěsu na 5. místě skončil Radek Plašil.
V tradiční I. kategorii určené pro 8. a 9. ročníky ZŠ jsme sice první místo v okrese přenechali soupeřům, ale  v konkurenci 64 soutěžících jsme obsadili 2. místo – Matej Šmehýl (kvarta), 3. místo – Kryštof Víšek (kvarta) a 4. místo – Ondřej Svátek (tercie).
Naši dějepisní olympionici tak pěkně navázali na úspěšnou reprezentaci naší školy na celostátním kole dějepisné soutěže gymnázií, které se konalo 21. listopadu 2019  v   Chebu. Tato soutěž se zabývá výhradně českými dějinami a zúčastní se jí i slovenská gymnázia.
 XXVIII. ročník  s   názvem: „Úspěchy našich žáků v dějepisných soutěžích - Od společného probuzení k přerodu a rozdělení "    se zabýval   obdobím   let         1978-1992     s důrazem na 30. výročí sametové revoluce.  Náš soutěžní tým ve složení Andrej Ševic (septima), Lukáš Mráz (4.A) a Radek Plašil (4.B) si lámal hlavu nad záludnými otázkami, přiřazoval letopočty, identifikoval známé osobnosti na fotografiích, poznával filmové a hudební ukázky atd.

Celý test si zájemci mohou vyzkoušet na  https://dsgymn.gymcheb.cz/wp-content/uploads/2020/01/1-4-kolo-ot%C3%A1zek-fin%C3%A1le.pdf 

Náročnost této soutěže je velmi vysoká,  a tak jsme považovali za velký úspěch dosažení 27. místa ze 75 zúčastněných týmů. Oceněním náročné přípravy pak byly hodnotné knižní odměny, které pro všechny účastníky připravil organizátor soutěže - Gymnázium Cheb.

        V březnu čekají naše soutěžící krajská kola, tak jim držme palce, ať se jim daří!

Další fotografie nejdete ZDE

 

Joomla templates by a4joomla