ICM Slaný si na konci  února připravilo  pro studenty 3. A  workshop Živá knihovna. Co si pod tímto pojmem máme představit, jsme nevěděli do poslední chvíle.         V  článku níže si můžete přečíst hodnocení této zdařilé akce.

Po společném úvodu jsme se rozdělili do šesti skupin, které se střídaly u stanovišť po deseti minutách. Tato stanoviště měli na starost lidé s různými zkušenostmi, tzv. živé knihy. Měli jsme možnost konverzovat např. o životních cestách architekta, tvůrce čajové keramiky, lektorky českého jazyka pro cizince, organizátorky tanečních soutěží pro děti z dětských domovů, nebo se dvěma zahraničními dobrovolníky. Myšlenkou projektu bylo ukázat nám, že nemáme ztrácet hlavu při těžkých životních rozhodnutích a nebát se změn.

Nakonec došlo ke společnému shrnutí dojmů a pocitů. Hlavním přínosem pro nás byla myšlenka, že bychom si měli jít za tím, co nás baví a naplňuje, bez ohledu na okolí. Pro některé byla tato událost motivací pro studium jazyků, jiným to možná pomohlo ve výběru vysoké školy. Jediná kritika zazněla pouze k délce konverzace. Shodli jsme se, že na každém stanovišti bychom uvítali minimálně 5 minut navíc.

Vojta Snop a Tomáš Formánek, 3. A

Další fotografie najdete ZDE

Joomla templates by a4joomla