V roli „pokusných králíků", lépe řečeno prvních návštěvníků Muzea věžáků Kladno, se ocitly tři desítky studentů třetích ročníků a kvarty.

V úterý 3. března navštívili nové muzeum, jež ukazuje kompletně problematiku unikátní stavby šesti kladenských věžáků. V nově zrekonstruovaných prostorách mohli žáci vidět ukázkový byt z 50. let 20. století, kryt civilní obrany či další zázemí činžovního domu, v němž architekt Josef Havlíček vyprojektoval 78 bytových jednotek, které nejen v době vzniku, ale i dnes udivují svojí funkčností a precizním provedením.

Mnozí se těšili na krásný výhled ze střechy 48 metrů vysokého domu, ale počasí bylo proti. Nevadí, všichni byli okouzleni architekturou stavby a i dobrým nápadem zřídit zde Muzeum věžáků Kladno.

Další fotografie najdete ZDE