Tematická exkurse do Národního muzea

Dne 16. 12. 2021 navštívilo patnáct studentek a studentů třídy 2. B Gymnázia Václava Beneše Třebízského v Slaném Národním muzeum v Praze.

O průběhu exkurze  vypracovali žáci  této třídy  následující zprávu.

Sešli jsme se v deset hodin před hlavním vstupem do Národního muzea. V muzeu jsme se rozdělili do několika skupin, ve kterých jsme navštěvovali jednotlivé tematické expozice -  Zázraky evoluce, Okna do pravěku a Sál minerálů. Naši pozornost rovněž upoutala výstava věnovaná  nedávné olympiádě v Tokiu. Někteří z nás se podívali i do kopule Národního muzea, odkud byl velmi hezký výhled na předvánočně vyzdobené Václavské náměstí.

Studentka Natálie  Tintěrová zhodnotila exkursi do Prahy tímto způsobem:  „Tato akce se mi velmi líbila. Prohlédla jsem si všechny expozice v historické budově Národního muzea. Nejvíce mě zaujaly Zázraky evoluce a Sál minerálů."

Student Adam Šťastný k tomu dodal:  „Výlet považuji také za  velmi vydařený. Mě zaujala také expozice Okna do pravěku i nevšední výhled z kopule Národního muzea."

Foto: Aneta Dítětová

Další foto naleznete ZDE