Vážení čtenáři školního webu, dovolte mi, abych vás informoval o nedávno proběhlých exkurzích tříd sexta a 2.B
Jako první se v pondělí 25. dubna 2022 konala exkurze do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.


A vzhledem k tomu, že do Prahy se nevyplatí vážit cestu, pokud nemáte v plánu akci rovnou celodenní, zařadila se na program i prohlídka Muzea komunismu. Za velice přívětivých 60 Kč se tak mohli studenti  sexty obohatit o mnoho nových informací týkajících se nejen komunismu jako ideologie, ale i životě obyčejných lidí v dobách socialismu. Muzeum, i když zcela zřejmě zaměřené na cizince, veškeré zúčastněné velmi mile překvapilo svým moderním vzhledem a množstvím zajímavých exponátů.
Po návštěvě muzea následoval již výše návštěva Poslanecké sněmovny.
Po zhlédnutí informačního filmu se třída v doprovodu průvodkyně přesunula k průchodu bezpečnostní kontrolou. Až na drobné výjimky nedošlo k žádným vážnějším komplikacím.

Možnost navštívit jeden z nejdůležitějších orgánů státní moci poskytl poslanec Vojtěch Munzar, který se také ujal role průvodce. Během zhruba dvouhodinové návštěvy se studenti dozvěděli, co přesně zahrnuje práce poslance, jak funguje soužití politických subjektů v rámci sněmovny a samozřejmě něco málo o historii samotné budovy Thunovského paláce.

Druhá exkurze se konala v úterý 26.dubna2022.
Další den mimo školní lavice strávily třídy sexta a 2.B v budově Okresního soudu v Kladně.
Na veřejném zasedaní byli studenti přítomni u procesu s pachatelem trestných činů loupeže a porušování domovní svobody.
Proces netrval příliš dlouho, jelikož obžalovaný se po vyslechnutí obžaloby přiznal. Tedy přijal celou obžalobu, a tím ji uznal jako oprávněnou a byl odsouzen k nepodmíněnému trestu odnětí svobody.
Po skončení procesu následovala beseda se soudcem Mgr. Petrem Sedlaříkem, který velice vstřícně a mnohdy velice vtipně odpovídal na četné dotazy studentů.

Daniel Čížek, sexta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Joomla templates by a4joomla