Od Pacifiku k West Side Story – tak zněl název edukačního výukového programu , kterého se v pátek 21.10.2022 v pražském Rudolfinu zúčastnilo 42 zástupců naší školy. Na kolej hudby 20. století se společně s Honeggerovým Pacifikem 231 vydali někteří studenti z řad terciánů, kvartánů i několika kvintánů. Mezi dalšími hudebními ukázkami nechyběly skladby Györggye Ligetiho, Alfreda Schnittkeho a Leroye Andersona. Česká studentská filharmonie hrála pod vedením dirigenta Marka Ivanoviće a celý koncert byl uzavřen výběrem z Bernsteinovy West Side Story.

Moderátorem dvouhodinového programu a  průvodcem jednotlivých ukázek byl Petr Kadlec, který tak pomáhal  přiblížit posluchačům jednotlivé skladby. V průběhu hudebního představení vystoupila také   Markéta Foukalová - sólistka, jazzová zpěvačka, z jejíž úst zazněla skladba Somewhere Over The Rainbow. Tuto píseň nazpívala  v roce 1939  americká herečka a jazzová zpěvačka Judi Garland a vstoupila tak do srdcí miliónů diváků na celém světě.

V průběhu koncertu byli nejen studenti, ale i pedagogové aktivně zapojováni do hudební produkce, což celý kulturní zážitek ještě více umocnilo.

Foto a text: P. Čermáková, J. Pospíšilová

Další fotografie naleznete ZDE