Dne 14. 12. 2022 si  skupina němčinářů (NJ - 4. AB) paní prof. P. Čermákové  měla možnost  připravit  zajímavou vánoční hodinu, tzv.  Weihnachtsparty. Při této příležitosti sami nachystali  klasické vánoční pohoštění a na ochutnávku přizvali i  ostatní jazykové skupiny (francouzštinu a ruštinu). 

Začátek vánoční oslavy uvedla paní profesorka Petra Čermáková v tradičním bavorském kroji - dirndlu. V tomto zajímavém ustrojení nebyla ten den jediná, skvěle ji doplňoval Jakub Chvoj ze 4.B, který pro tuto příležitost oblékl typické Lederhose, tzv. pánský Tracht (= pánskou variantu kroje).

Skupiny dalších cizích jazyků nezůstaly pozadu a  zapojily se se svými vystoupeními. Skupina ruštinářů  zazpívala ruskou lidovou píseň; francouzská skupina se poté pokusila o napodobení tance z Labutího jezera.

Poté již začala samotná degustace. Žáci mohli ochutnat následující vánoční laskominy: štolu, bavorské preclíky, currywurst, tradiční bavorský bramborový salát, řízek alias Schnitzel. Z nápojů se podával horký vánoční nápoj (Weihnachtspunsch), samozřejmě  v nealkoholické variantě.

Již při vstupu do třídy se dala nasát pohodová vánoční atmosféra. Žáci vypadali spokojeně a užívali si společně předvánoční čas. Zeptali jsme se některých zúčastněných na jejich názor:

Jan Matouch uvedl: ,,Vánoční párty se mi moc líbila, užíval jsem si ji plnými doušky. Nejvíce mi chutnal vánoční drink, který jsem si nechal rovnou čtyřikrát dolít. Také mi chutnaly klobásy, jen příště bych jich udělal víc.”

Dále jsme se zeptali Vladimíra Kazetele a ten prohlásil: ,,Moc mi chutnala vánoční štola, preclíky a curry omáčka. Děkuji za pozvání.”

Klára Svobodová pronesla: ,,Mile mě překvapil zájem o vánoční horký nápoj. Recept si ode mne vyžádala i paní profesorka Čermáková, která uvedla, že jej připraví během vánočních svátků pro svou rodinu."

Paní profesorky O. Míková a J. Černá zhodnotily vánoční párty takto: ,,Vánoční párty byla velmi zdařilá, rády bychom tuto tradici zachovaly do příštích let.”

A na závěr jsme dali prostor pro vyjádření paní profesorce Čermákové: " Ich war total begeistert. Ich bin froh, wie alles gut geklappt hat. Es hat mir wirklich Spaß gemacht, an dieser Party teilzunehmen. Ich wünsche allen ein schönes Weihnachtsfest und einen guten Rutsch in das neue Jahr 2023."

Tato akce se velice vydařila a všichni zúčastnění na ni budou ještě dlouho vzpomínat.

M. Bachtík, M. Bernardová, B. Dudáčková

 

Další fotografie z Weihnachtsparty naleznete ZDE

 

 

 

Joomla templates by a4joomla