VýsledkyZ autobusu, který do Slaného přijel ve čtvrtek po poledni, vyskákala necelá kopa studentů gymnázia v Pegnitz. Každý Slaňák se ochotně ujal svého vyhladovělého německého partnera a skupinky účastníků se rozdistribuovaly po slánských restauracích. Po obědě následovaly tři zápasy ve futsale. Pravda, našinci sice ani v jednom ze zmiňovaných zápasů neuspěli, ale na jejich dobré náladě se nic nezměnilo. Skvělá nálada panovala také i večer, kdy se starší účastníci výměny spolu se svými kamarády z Německa vydali na exkurzi místních podniků. Návštěvy barů měly samozřejmě také funkci vzdělávací. Výsledkem jazykové interakce byla schopnost Němců objednat si pivo v češtině.
Druhý den se již od rána hrála utkání v dalších sportech. Čeští chlapci byli ve svých výkonech stoprocentní a zaslouženě všechny zápasy pátečního dne vyhráli. Dívky doprovázela smůla, byly schopné odehrát s německými studentkami vyrovnané zápasy, ale bohužel se jim nepodařilo se dostatečně prosadit a tak skončila všechna dívčí utkání prohrou Slánských.
Sousloví 'přátelský zápas' plně vystihuje atmosféru, která v hale BIOS panovala. Přátelství je totiž skutečně to, co mezi studenty partnerských měst Slaný a Pegnitz v průběhu let vzniklo. Já jen tiše závidím mladším studentům, že mohou být součástí této akce i v příštích letech. Pro mě i pro ostatní studenty maturitních ročníků bude jarní návštěva Pegnitz nejen sportovní odvetou, ale také poslední výměnou, z které si stejně jako z těch předchozích odneseme spoustu zážitků a nových přátel. Doufám, že možnost účastnit se podobných akcí bude zachována i pro nadcházející generaci studentů slánského gymnázia, protože mohu směle tvrdit, že tato dlouho let trvající tradice má svůj smysl. (Tereza Ničová - Oktáva)

sport

sport

sport

sport

sport

sport

sport
foto: Vojtěch Hýka    - další fotografie můžete najít ZDE.

Joomla templates by a4joomla