V úterý jsme navštívili hrad Karlštejn a město Beroun. Po návratu do Slaného uspořádala kvinta velmi úspěšný fotbalový zápas mezi žáky obou škol.
Následující den byl věnován prohlídce školy a našeho města. Hosty z Pegnitz přivítal v aule ředitel školy a po prohlídce gymnázia se uskutečnila zajímavá prezentace našich studentů www.laborky.cz. Žáci z Pegnitz se některých pokusů aktivně zúčastnili a na závěr si všichni pochutnali na vlastnoručně vyrobené zmrzlině. Potom jsme si ukázali město a jeho památky a odhalili tajemství Velvarské brány. Studenti se však již těšili na výlet do Prahy; pro naše hosty byla velkým zážitkem jízda přeplněným pražským metrem a nákupy v nákupních centrech.
Další den byla na programu exkurze do Prahy s prohlídkou Pražského hradu a historického centra. Žáci by rádi zůstali ještě déle, ale partneři je již očekávali ve Slaném, kde měli připravený společný večer na rozloučenou.
Celý týden nám přálo počasí, všichni si tuto výměnu užili, byla spousta legrace nejen při snaze se domluvit všemi cizími jazyky. Při pátečním rozloučení jsme si slíbili, že si podobný týden užijeme v květnu v Pegnitz. Moc se těšíme na opětovné shledání a jsme velmi zvědaví, co pro nás naši partneři připraví.
vymena

v Laborkách