032bw resize142bw resize
V pátek 15.3. večer proběhla ve školní galerii vernisáž fotografické výstavy studenta 4.A Michala Procházky.
Výstava, která potrvá až do konce března, má dvě části. První část, obsahující 24 fotografií, představuje výběr z autorova archivu. Druhá část, tvořená pouze 12 fotografiemi, je věnována vzácným a zajímavým druhům rostlin a živočichů Kladenska a Slánska.

Na samotnou vernisáž dorazilo kolem čtyřiceti lidí, většinou šlo o současné i bývalé studenty, ale dorazili i některé profesorky a mezi návštěvníky nechyběl ani vedoucí odboru životního prostředí kladenského magistrátu pan Radek Víta, se svým přítelem, všestranným biologem a autorem knih o obojživelnících, panem Vítem Zavadilem. Vernisáž mile zahájila profesorka Hořejší, která také poděkovala SRPDŠ za uhrazení nákladů, spojených s výstavou. Poté následovala hudební vložka v podání studentů Davida Šarbocha a Kačky Pejškové. Nakonec promluvil Michal Procházka o důvodech, které ho k uspořádání vedly. Jedním z nich je snaha o osvětu v oblasti přírodního bohatství našeho okresu, o kterém mnoho lidí neví.
152bw resize