Předání PC
V úterý 3.9.213 proběhlo za účasti zástupců SRPDŠ a Laborek.cz při Gymnáziu Václava Beneše Třebízského ve Slaném předání dvou nově vybavených počítačových učeben řediteli školy. Výměna všech počítačů, monitorů a příslušenství v obou učebnách se mohla uskutečnit díky finanční podpoře SRPDŠ, sponzorů a Laborek. Při této výměně došlo také na počítače, které jsou k dispozici studentům na chodbách v jednotlivých patrech. Celkově bylo pořízeno 40 ks počítačů, LCD monitorů a příslušenství. 

Díky aktivitě SRPDŠ se nám podařila úspěšná akce - nákup 40 PC s LCD monitory a s příslušenstvím. O možnosti tohoto nákupu jsem byl informován v neděli navečer. Protože šlo o mimořádnou šanci nákupu souboru 40 PC s příslušenstvím za 80 tis. Kč, muselo SRPDŠ jednat velmi rychle. Sehnat v neděli navečer tento obnos nebylo opravdu jednoduché. Díky SRPDŠ, Laborkám a osloveným sponzorům z řad rodičů žáků školy se nám tuto částku podařilo dát dohromady. V pondělí ráno jsme vyrazili v doprovodu správce školní sítě "na lov". Vše probíhalo poměrně v rychlém tempu, protože zájemců se sešlo několik. Nám se podařilo hned na začátku obsadit IT oddělení a zabrat několik celých regálů, ve kterých byly počítače nachystané. Stačilo jen natáhnout pásku s nápisem SRPDŠ Slaný a pak jen vypapírovat detaily. Když jsme počítače zaplatili, dostali jsme příslušná potvrzení. Už v klidu jsme odjeli do Slaného. Po oboustranném podpisu smluv o prodeji jsme pro "náš úlovek" poslali přepravce. Na nakládku opět dohlížel správce sítě.
Pod dozorem správce sítě Laborky počítače otevřeli, důkladně vyčistili a vyfoukali od možného prachu, vyleštili jsme monitory, klávesnice a optické myši. V první fázi proběhla za pomoci ochotných studentů výměna všech CRT monitorů za LCD. Samotné počítače a příslušenství jsme měnili až o prázdninách po osazení nových plastových oken. Jménem ředitele školy tímto děkuji SRPDŠ, všem sponzorům, Laborkám a pomocníkům za podporu školy. V tomto článku také najdete část odpovědi na otázku některých rodičů: "... co má mé dítě z toho, že platím 600,- Kč na SRPDŠ za rok...?"  Ono je totiž dnes vše hlavně o financích.  Krtek.     


{phocagallery view=categories|imagecategories=1|imagecategoriessize=5|hidecategories=2,4}
   

Joomla templates by a4joomla